Боја обложени мрежа

Краток опис:

Предност: Обложени решетката: Најдобра една страна печатење, добра брзина мастило сушење на обложени мрежа. ПВЦ Обложени Mesh Банер со крстосување е мала тежина, но цврсто ткаени scrim. Производот има ПВЦ лагер во задната страна да се одвојат по печатењето. На специјален растворувач мастило медиуми, со отворена структура им овозможува на голем ветер проток од надворешна реклама. Таа е широко се користи во голем супермаркет Функција: 1. Совршен печатење впечаток со стабилна мастило апсорпција и побрзо сушење способност. 2. најразлични ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  предност:

  Обложени мрежа: Најдобра една страна печатење, добра брзина мастило сушење на обложени мрежа.

  ПВЦ обложени MeshБанер со крстосување е мала тежина, но цврсто ткаени scrim. Производот има ПВЦ лагер во задната страна да се одвојат по печатењето. На специјален растворувач мастило медиуми, со отворена структура им овозможува на голем ветер проток од надворешна реклама. Таа е широко се користи во голем супермаркет

   

  Тема:

  1. Совршен печатење впечаток со стабилна мастило апсорпција и побрзо сушење способност.
  2. достапни Различна боја

  3. Добар пренос на светлината и водоотпорни.
  4. Одлично компатибилен со различни растворувачи дигитални принтери врз

  5. Лесно спречување на перење со валкани и прашина.
  6. топлина запечатени шевовите на располагање

  7. Висока цврстина на истегнување, кинење сила, анти-УВ

  8.Width се движи од 1.02m да 5.10m

  9. времето отпор, би можеле да се спротивстават на 12 одделение тајфун, оган retardant, може да донесе Б1, М2. 

  10. Лесно транспорт, ракување и монтажа.

   

  употреба:

  1. Голем формат дигитално печатење, како билборд печатење, над-големина внатрешна / надворешна бесење банери, пред осветлена и задно банери, 

  2. светлина кутија ткаенина, како и печатење на екран.
  3. Се користи за правење на мрежи против комарци, децата облека, завеси, и др 

  4. користи за производство на обоени метали 

  5.Packing материјал, непромокаем и задна.

  6. душек индустрии  

  7. Градење на мурали и во продавница дисплеи, обвива и скеле капак

  8. користи заедно со смола во структура засилување


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!