DPES знак ЕКСПО 2019 КИНА

DPES знак ЕКСПО КИНА  2019 година  ќе се одржи во Поли Светскиот трговски центар Експо, Pazhou Гуангжу, Кина од 20 февруари - 23 ФЕВРУАРИ 2019 година (4 дена од среда до сабота).

DPES знак ЕКСПО КИНА основана во 2010 година, го претстави целосна и зрели производство и примена на системот, ги здружи професионални инк-џет сликарството, фотографијата сликарство, мастило, резба, опрема, знаци итн LED извор на светлина и други производи high-end бренд привлекоа меѓународни индустрија бенчмарк индустрија и спротиводно и низводно претпријатија да учествуваат брзо да стане светски водечки дигитални инк-џет гравирање технологија изложба.

Како светски лидер во печатење, гравирање и signage изложбата индустрија, DPES знак ЕКСПО Кина е врз основа на професионални и посветени, со идејата за конкуренција и реципроцитет, да се промовира претпријатие комуникација и соработка, промовирање на оптимизација на распределба на ресурси во рамките на индустријата. Ние треба да се зајакне интеракција и поврзување меѓу печатење и гравирање индустрија и на меѓународниот пазар, да се воспостави мост за соработка меѓу Кина и во Азија и Европа, се прошири на визијата на менаџерите на претпријатијата, и да се изгради платформа за голем број на претпријатијата да се преговара трансакции и да добие можности за бизнис.

Во исто време, како инк-џет печатење, гравирање, знаци, LED индустријата и технички изложба, изложбата покажува врвна технологија во индустријата, на повеќето напредни машини и материјали, најкреативните рекламирање дизајн, количината на информации, нова технологија, тоа е dizzying очите. обемот на изложбата главно вклучува: дигитална опрема џет печатење, нумеричка контрола гравирање опрема, дигитални авион материјал за печатење, ласерско гравирање опрема, печатење опрема поврзани додатоци, гравирање опрема поврзана опрема, мастило, акрилик и други материјали, знаци, бренд индустрија, итн светлината кутија, дисплеј опрема, LED екран и извор на светлина.

Како еден од излагачите, Бут бр G15, Yiwu EXJIA рекламен материјал CO., LTD врз основа на принцип на "преземање писмо како основа и победа со квалитет", се стреми кон квалитет, брзина, услуга и победа-победа, гледа напред на потребите на пазарот и се надева дека ќе се потпираат на осумнаесет години на технички производство искуство и напорна истражување, и 24 часа на квалитетот инспекција, аплицираше за 5 патенти, се извезуваат во 42 земји, се надеваме дека тие ќе доведе до неочекувани резултати на на изложбата.

Ние ќе ја презентираме нашата серија на производи, како што се ink-jet консумативи, фотографски потрошен материјал, рефлексивни потрошни материјали, рекламни панели, рекламни налепници, рекламирање бои, лепила рекламирање, инк-џет мастило, итн Специфични производи вклучуваат ламинат флекс банер и обложени флекс банер , ламинат ПВЦ церадата, обложени ПВЦ мушама, еден начин визија, стикери винил, позадина и PP хартија и така натаму.

Сите овие производи можат да се отпечатат и стана убави нешта. Ние ќе го лансира нашите главни производи за време на изложбата. Нов производ брошури и енергичен новодојденците, исто така, ќе присуствува на концертот. Надевам дека овие може да ни донесе повеќе клиенти и пријатели, и ќе отвори подобар пазар. Ние, исто така, ќе се обидеме најдобро да се појават на оние кои се заинтересирани во нашите производи. Нека се чувствуваат предностите на нашите производи и шармот на нашите членови и по продажбата на услуги. Се надеваат дека ова ќе им донесе нови, различни топлина и чувства.


Време на мислењето: Декември-21-2018
WhatsApp Онлајн Chat!