Печатење Обложени Mesh

Краток опис:

Предност: Обложени решетката: Најдобра една страна печатење, добра брзина мастило сушење на обложени мрежа. ПВЦ Обложени Mesh Банер со крстосување е мала тежина, но цврсто ткаени scrim. Производот има ПВЦ лагер во задната страна да се одвојат по печатењето. На специјален растворувач мастило медиуми, со отворена структура им овозможува на голем ветер проток од надворешна реклама. Таа е широко се користи во голем супермаркет Функција: 1. Совршен печатење впечаток со стабилна мастило апсорпција и побрзо сушење способност. 2. Добар кои третираат ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  предност:

  Обложени мрежа: Најдобра една страна печатење, добра брзина мастило сушење на обложени мрежа.

  ПВЦ обложени MeshБанер со крстосување е мала тежина, но цврсто ткаени scrim. Производот има ПВЦ лагер во задната страна да се одвојат по печатењето. На специјален растворувач мастило медиуми, со отворена структура им овозможува на голем ветер проток од надворешна реклама. Таа е широко се користи во голем супермаркет

   

  Тема:

  1. Совршен печатење впечаток со стабилна мастило апсорпција и побрзо сушење способност.

  2. Добар пренос на светлината и водоотпорни.
  3.Excellently компатибилен со различни растворувачи дигитални принтери врз

  4. Лесен за перење со спречување на нечиста и прашина.
  5. топлина запечатени шевовите на располагање

  6.High цврстина на истегнување, кинење сила, анти-УВ

  7.Width се движи од 1.02m да 5.10m

  8. времето отпор, би можеле да се спротивстават на 12 одделение тајфун, оган retardant, може да донесе Б1, М2. 

  9. лесен транспорт, ракување и монтажа.

   

  употреба:

  1. Голем формат дигитално печатење, како билборд печатење, над-големина внатрешна / надворешна бесење банери, пред осветлена и задно банери, 

  2. светлина кутија ткаенина, како и печатење на екран.
  3. Се користи за правење на мрежи против комарци, децата облека, завеси, и др 

  4. користи за производство на обоени метали 

  5.Packing материјал, непромокаем и задна.

  6. душек индустрии  

  7. Градење на мурали и во продавница дисплеи, обвива и скеле капак

  8. користи заедно со смола во структура засилување


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!